Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - Boys 2010/9U Presidents
     


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 6 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A4 : FC Golden State - 2010 East White3339 12  2  20  1  0 0
 A2 : San Diego SC B2010 Navy3036 3  8  15  1  0 0
 A3 : Strikers FC South Bay - B2010 Black0303 -3  12  9  1  0 0
 A1 : Murrieta Surf B10 PDA0000 -12  22  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B3 : LA Breakers B103339 5  10  15  0  0 0
 B2 : SD Surf Academy Boys Select 20103036 7  5  13  1  0 0
 B1 : Newcastle United FC - B2010P0303 -2  14  11  0  0 0
 B4 : Atlante SD E Moreno0000 -10  16  6  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C2 : Total Futbol Pre-Academy I3339 11  5  22  1  0 0
 C4 : FC Golden State - 2010 South3036 3  10  10  0  0 0
 C1 : LAGSB 2010 Pre Academy0303 -6  14  8  0  0 0
 C3 : Strikers FC-Irvine - B2010 Anaya0000 -8  14  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D1 : LAGSD B10 - Howitt3339 5  3  8  0  0 0
 D3 : Oxnard P.A.L. Soccer Club - B20103036 3  9  13  1  0 0
 D4 : Pateadores IRV B20100303 -4  13  8  0  0 0
 D2 : CDA FC Slammers - Cerritos B10 Torres0000 -4  6  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 E1 : CDA FC Slammers - B10 Chacon3339 7  5  12  0  0 0
 E4 : CFA South County - B10 Brasil1034 -1  6  5  0  0 0
 E3 : Rebels Soccer Club - B10 Elite1102 -2  8  6  0  0 0
 E2 : LA Galaxy OC - B2010 PDA0101 -4  9  5  0  0 0

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 746589  SoCal Complex  08:30 AM  s01 A1 vs A4Murrieta Surf B10 PDA 0 vs.FC Golden State - 2010 East White9
 746590  SoCal Complex  08:30 AM  s02 A2 vs A3San Diego SC B2010 Navy 6 vs.Strikers FC South Bay - B2010 Black3
 746583  Silverlakes Complex  08:30 AM  A20 D1 vs D4LAGSD B10 - Howitt 2 vs.Pateadores IRV B20101
 746584  Silverlakes Complex  08:30 AM  B20 D2 vs D3CDA FC Slammers - Cerritos B10 Torres 0 vs.Oxnard P.A.L. Soccer Club - B20102
 746577  SoCal Complex  09:45 AM  s01 C1 vs C4LAGSB 2010 Pre Academy 1 vs.FC Golden State - 2010 South5
 746578  SoCal Complex  09:45 AM  s02 C2 vs C3Total Futbol Pre-Academy I 7 vs.Strikers FC-Irvine - B2010 Anaya0
 746599  SoCal Complex  11:00 AM  s01 B1 vs B2Newcastle United FC - B2010P 0 vs.SD Surf Academy Boys Select 20105
 746600  SoCal Complex  11:00 AM  s02 B3 vs B4LA Breakers B10 5 vs.Atlante SD E Moreno2
 746591  SoCal Complex  12:15 PM  s01 A3 vs A1Strikers FC South Bay - B2010 Black 5 vs.Murrieta Surf B10 PDA0
 746592  SoCal Complex  12:15 PM  s02 A4 vs A2FC Golden State - 2010 East White 5 vs.San Diego SC B2010 Navy1
 746585  Silverlakes Complex  12:15 PM  A20 D3 vs D1Oxnard P.A.L. Soccer Club - B2010 1 vs.LAGSD B10 - Howitt4
 746586  Silverlakes Complex  12:15 PM  B20 D4 vs D2Pateadores IRV B2010 2 vs.CDA FC Slammers - Cerritos B10 Torres1
 746579  SoCal Complex  01:30 PM  s01 C3 vs C1Strikers FC-Irvine - B2010 Anaya 2 vs.LAGSB 2010 Pre Academy3
 746580  SoCal Complex  01:30 PM  s02 C4 vs C2FC Golden State - 2010 South 1 vs.Total Futbol Pre-Academy I8
 746575  SoCal Complex  02:45 PM  s01 E1 vs E2CDA FC Slammers - B10 Chacon 4 vs.LA Galaxy OC - B2010 PDA1
 746576  SoCal Complex  02:45 PM  s02 E3 vs E4Rebels Soccer Club - B10 Elite 1 vs.CFA South County - B10 Brasil1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 746595  SoCal Complex  08:30 AM  s01 B1 vs B4Newcastle United FC - B2010P 6 vs.Atlante SD E Moreno3
 746596  SoCal Complex  08:30 AM  s02 B2 vs B3SD Surf Academy Boys Select 2010 3 vs.LA Breakers B104
 746571  SoCal Complex  09:45 AM  s01 E1 vs E4CDA FC Slammers - B10 Chacon 3 vs.CFA South County - B10 Brasil1
 746572  SoCal Complex  09:45 AM  s02 E2 vs E3LA Galaxy OC - B2010 PDA 2 vs.Rebels Soccer Club - B10 Elite2
 746593  SoCal Complex  11:00 AM  s01 A1 vs A2Murrieta Surf B10 PDA 0 vs.San Diego SC B2010 Navy8
 746594  SoCal Complex  11:00 AM  s02 A3 vs A4Strikers FC South Bay - B2010 Black 1 vs.FC Golden State - 2010 East White6
 746587  Silverlakes Complex  11:00 AM  A20 D1 vs D2LAGSD B10 - Howitt 2 vs.CDA FC Slammers - Cerritos B10 Torres1
 746588  Silverlakes Complex  11:00 AM  B20 D3 vs D4Oxnard P.A.L. Soccer Club - B2010 10 vs.Pateadores IRV B20105
 746597  SoCal Complex  12:15 PM  s01 B3 vs B1LA Breakers B10 6 vs.Newcastle United FC - B2010P5
 746598  SoCal Complex  12:15 PM  s02 B4 vs B2Atlante SD E Moreno 1 vs.SD Surf Academy Boys Select 20105
 746573  SoCal Complex  01:30 PM  s01 E3 vs E1Rebels Soccer Club - B10 Elite 3 vs.CDA FC Slammers - B10 Chacon5
 746574  SoCal Complex  01:30 PM  s02 E4 vs E2CFA South County - B10 Brasil 3 vs.LA Galaxy OC - B2010 PDA2
 746581  SoCal Complex  02:45 PM  s01 C1 vs C2LAGSB 2010 Pre Academy 4 vs.Total Futbol Pre-Academy I7
 746582  SoCal Complex  02:45 PM  s02 C3 vs C4Strikers FC-Irvine - B2010 Anaya 1 vs.FC Golden State - 2010 South4

Round of 16 - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 746526  Silverlakes Complex  08:00 AM  A09 FC Golden State - 2010 East White 3 vs.LA Galaxy OC - B2010 PDA0
 746527  Silverlakes Complex  08:00 AM  B09 CFA South County - B10 Brasil 3 vs.Oxnard P.A.L. Soccer Club - B20104
 746529  Silverlakes Complex  09:30 AM  B09 LA Breakers B10 6 vs.Pateadores IRV B20104
 746528  Silverlakes Complex  09:30 AM  A09 FC Golden State - 2010 South 4 vs.Strikers FC South Bay - B2010 Black1
 746530  Silverlakes Complex  11:00 AM  A09 Total Futbol Pre-Academy I 9 vs.Rebels Soccer Club - B10 Elite1
 746531  Silverlakes Complex  11:00 AM  B09 LAGSD B10 - Howitt 2 vs.Newcastle United FC - B2010P4
 746533  Silverlakes Complex  12:30 PM  B09 CDA FC Slammers - B10 Chacon 4 vs.LAGSB 2010 Pre Academy1
 746532  Silverlakes Complex  12:30 PM  A09 SD Surf Academy Boys Select 2010 2 vs.San Diego SC B2010 Navy4

Quarter Final - Sunday, February 10, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 746534  Silverlakes Complex  08:00 AM  A09 FC Golden State - 2010 East White 5 vs.Oxnard P.A.L. Soccer Club - B20101
 746535  Silverlakes Complex  08:00 AM  B09 FC Golden State - 2010 South 4 vs.LA Breakers B101
 746536  Silverlakes Complex  08:00 AM  A10 Total Futbol Pre-Academy I 11 vs.Newcastle United FC - B2010P0
 746537  Silverlakes Complex  08:00 AM  B10 San Diego SC B2010 Navy 4 vs.CDA FC Slammers - B10 Chacon5

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 746538  Silverlakes Complex  02:00 PM  A13 FC Golden State - 2010 East White 1
- 4PK  
vs.FC Golden State - 2010 South1
- 2PK
 746539  Silverlakes Complex  02:00 PM  B13 Total Futbol Pre-Academy I 2 vs.CDA FC Slammers - B10 Chacon0

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 746540  Silverlakes Complex  12:00 PM  A11 FC Golden State - 2010 East White 2 vs.Total Futbol Pre-Academy I4