Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - Girls 2002/17U Governors  
       


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 6 Wildcards.

WildCards Bracket Ladder Display Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D E F G H I J


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A3 : Atlante SD Machine Soccer3339 10  3  13  1  0 0
 A2 : SVYSL- Premier - G2002-Olivares0336 0  6  6  0  0 0
 A4 : FFSC - G02 SM1001 -5  6  1  0  0 0
 A1 : Riverside MGFM Storm1001 -5  7  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B2 : LA Bulls G023339 7  1  10  2  0 0
 B1 : San Diego SC G2002 Academy Navy0336 4  2  12  2  0 0
 B4 : Legends FC Girls North G02 FC3003 1  3  4  1  0 0
 B3 : GVFC Sylmar FC0000 -12  20  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C2 : Madrid G02 North3339 8  1  9  1  0 0
 C3 : CDA FC Slammers HB Girls Marietti0336 2  4  6  1  0 0
 C1 : Freedom Futbol Club - 01 - G2002 West3003 -6  10  4  0  0 0
 C4 : FC Premier G2002 - Maisterra - Forfeited 0000 -4  6  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D3 : AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE3339 7  0  7  3  0 0
 D4 : LAGCV G02 Black3104 -2  5  3  1  0 0
 D1 : Murrieta Surf G02 PDA0033 -2  4  2  0  0 0
 D2 : NPSC Jaguars0101 -3  6  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 E3 : BF310 G2002 MPK3317 8  1  13  2  0 0
 E1 : LA Galaxy - Bakersfield G023317 3  3  6  0  0 0
 E4 : Pachuca Girls 2002-Miguel0033 -3  8  4  1  0 0
 E2 : Foothill Storm0000 -8  12  1  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- F 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 F4 : Bakersfield Legacy - G2002 Cerna3339 6  1  7  1  0 0
 F2 : Crescenta Valley SC G02 Navy3014 -1  2  1  0  0 0
 F1 : FC Long Beach G020314 -2  4  2  0  0 0
 F3 : CDA FC Slammers SB G02 Bozart - Forfeited 0000 -3  3  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- G 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 G2 : LAGCV G02 Red3339 9  3  14  1  0 0
 G3 : Downey FC Crushers - G20023036 2  6  9  1  0 0
 G4 : LIVERPOOL SC - G2002 CHILCZUK0303 -1  5  4  1  0 0
 G1 : Vista Storm SC - G2002 Black0000 -10  13  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- H 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 H2 : Downey FC - G20023339 9  2  11  1  0 0
 H4 : Riverside MGFM Breakaway3306 1  4  5  1  0 0
 H3 : Valley United - Ollivierre0011 -4  8  4  0  0 0
 H1 : Fallbrook Villa FC G20020011 -6  8  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- I 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 I1 : SVYSL- Premier - G2002-Corugedo3317 4  5  9  0  0 1
 I4 : CPL-Capo FC G020336 2  4  6  2  0 0
 I2 : Hotspurs USA - G20023014 -1  6  5  0  0 0
 I3 : Temecula United SC Girls 2002 Navy0000 -5  8  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- J 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 J1 : Crown City United G2002 White3339 5  0  5  3  0 0
 J4 : FC Heat G2002 BLUE3036 2  1  3  2  0 0
 J3 : Aztecs FC G02 Premier Red0303 0  5  7  0  0 0
 J2 : Chelsea 02-G0000 -7  10  1  0  0 0

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 844325  Galway Downs  08:00 AM  05 G1 vs G2Vista Storm SC - G2002 Black 0 vs.LAGCV G02 Red6
 844345  Ryan Park  08:00 AM  01 I1 vs I4SVYSL- Premier - G2002-Corugedo 4 vs.CPL-Capo FC G022
 844346  Ryan Park  08:00 AM  02 I2 vs I3Hotspurs USA - G2002 3 vs.Temecula United SC Girls 2002 Navy2
 844339  Galway Downs  08:30 AM  08 D1 vs D4Murrieta Surf G02 PDA 0 vs.LAGCV G02 Black1
 844340  Galway Downs  08:30 AM  09 D2 vs D3NPSC Jaguars 0 vs.AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE2
 844312  Galway Downs  09:40 AM  04 A1 vs A4Riverside MGFM Storm 0 vs.FFSC - G02 SM0
 844313  Galway Downs  09:40 AM  03 A2 vs A3SVYSL- Premier - G2002-Olivares 2 vs.Atlante SD Machine Soccer4
 844326  Galway Downs  09:50 AM  05 G3 vs G4Downey FC Crushers - G2002 2 vs.LIVERPOOL SC - G2002 CHILCZUK1
 844315  Galway Downs  10:20 AM  08 F1 vs F4FC Long Beach G02 1 vs.Bakersfield Legacy - G2002 Cerna4
 844316  Galway Downs  10:20 AM  09 F2 vs F3Crescenta Valley SC G02 Navy 1F vs.CDA FC Slammers SB G02 Bozart
Forfeited Game
0
 844367  Galway Downs  11:30 AM  03 B1 vs B2San Diego SC G2002 Academy Navy 1 vs.LA Bulls G022
 844368  Galway Downs  11:30 AM  04 B3 vs B4GVFC Sylmar FC 0 vs.Legends FC Girls North G02 FC4
 844361  Galway Downs  11:40 AM  05 H1 vs H2Fallbrook Villa FC G2002 0 vs.Downey FC - G20024
 844337  Ryan Park  11:40 AM  01 J1 vs J2Crown City United G2002 White 2 vs.Chelsea 02-G0
 844338  Ryan Park  11:40 AM  02 J3 vs J4Aztecs FC G02 Premier Red 0 vs.FC Heat G2002 BLUE2
 844331  Galway Downs  12:10 PM  08 E1 vs E2LA Galaxy - Bakersfield G02 2 vs.Foothill Storm1
 844332  Galway Downs  12:10 PM  09 E3 vs E4BF310 G2002 MPK 5 vs.Pachuca Girls 2002-Miguel0
 844362  Galway Downs  01:30 PM  05 H3 vs H4Valley United - Ollivierre 1 vs.Riverside MGFM Breakaway2
 844347  Ryan Park  01:30 PM  01 I3 vs I1Temecula United SC Girls 2002 Navy 1 vs.SVYSL- Premier - G2002-Corugedo3
 844348  Ryan Park  01:30 PM  02 I4 vs I2CPL-Capo FC G02 2 vs.Hotspurs USA - G20020
 844341  Galway Downs  02:00 PM  08 D3 vs D1AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE 2 vs.Murrieta Surf G02 PDA0
 844342  Galway Downs  02:00 PM  09 D4 vs D2LAGCV G02 Black 2 vs.NPSC Jaguars2
 844314  Galway Downs  03:00 PM  04 A3 vs A1Atlante SD Machine Soccer 5 vs.Riverside MGFM Storm1
 13524  Galway Downs  03:00 PM  03 A4 vs A2FFSC - G02 SM 1 vs.SVYSL- Premier - G2002-Olivares2
 844317  Galway Downs  03:50 PM  08 F3 vs F1CDA FC Slammers SB G02 Bozart
Forfeited Game
 0 vs.FC Long Beach G021F
 844318  Galway Downs  03:50 PM  09 F4 vs F2Bakersfield Legacy - G2002 Cerna 2 vs.Crescenta Valley SC G02 Navy0
 844351  Galway Downs  04:20 PM  06 C1 vs C4Freedom Futbol Club - 01 - G2002 West 4F vs.FC Premier G2002 - Maisterra
Forfeited Game
2
 844352  Galway Downs  04:20 PM  07 C2 vs C3Madrid G02 North 4 vs.CDA FC Slammers HB Girls Marietti1

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 844363  Galway Downs  08:00 AM  03 B1 vs B4San Diego SC G2002 Academy Navy 1 vs.Legends FC Girls North G02 FC0
 844364  Galway Downs  08:00 AM  04 B2 vs B3LA Bulls G02 6 vs.GVFC Sylmar FC0
 844327  Galway Downs  08:00 AM  08 E1 vs E4LA Galaxy - Bakersfield G02 3 vs.Pachuca Girls 2002-Miguel1
 844328  Galway Downs  08:00 AM  09 E2 vs E3Foothill Storm 0 vs.BF310 G2002 MPK7
 844333  Ryan Park  08:00 AM  01 J1 vs J4Crown City United G2002 White 1 vs.FC Heat G2002 BLUE0
 844334  Ryan Park  08:00 AM  02 J2 vs J3Chelsea 02-G 1 vs.Aztecs FC G02 Premier Red7
 844353  Galway Downs  09:50 AM  03 C3 vs C1CDA FC Slammers HB Girls Marietti 4 vs.Freedom Futbol Club - 01 - G2002 West0
 844354  Galway Downs  09:50 AM  04 C4 vs C2FC Premier G2002 - Maisterra
Forfeited Game
 0 vs.Madrid G02 North1F
 844321  Galway Downs  09:50 AM  08 G1 vs G4Vista Storm SC - G2002 Black 0 vs.LIVERPOOL SC - G2002 CHILCZUK2
 844322  Galway Downs  09:50 AM  09 G2 vs G3LAGCV G02 Red 5 vs.Downey FC Crushers - G20022
 844357  Galway Downs  09:50 AM  05 H1 vs H4Fallbrook Villa FC G2002 0 vs.Riverside MGFM Breakaway2
 844358  Galway Downs  09:50 AM  12 H2 vs H3Downey FC - G2002 4 vs.Valley United - Ollivierre1
 13525  Galway Downs  11:40 AM  03 A1 vs A2Riverside MGFM Storm 1 vs.SVYSL- Premier - G2002-Olivares2
 844343  Galway Downs  11:40 AM  08 D1 vs D2Murrieta Surf G02 PDA 2 vs.NPSC Jaguars1
 844344  Galway Downs  11:40 AM  09 D3 vs D4AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE 3 vs.LAGCV G02 Black0
 844320  Galway Downs  11:40 AM  05 F3 vs F4CDA FC Slammers SB G02 Bozart
Forfeited Game
 0 vs.Bakersfield Legacy - G2002 Cerna1F
 844349  Ryan Park  11:40 AM  01 I1 vs I2SVYSL- Premier - G2002-Corugedo 2 vs.Hotspurs USA - G20022
 844350  Ryan Park  11:40 AM  02 I3 vs I4Temecula United SC Girls 2002 Navy 0 vs.CPL-Capo FC G022
 13526  Galway Downs  01:30 PM  12 A3 vs A4Atlante SD Machine Soccer 4 vs.FFSC - G02 SM0
 844329  Galway Downs  01:30 PM  08 E3 vs E1BF310 G2002 MPK 1 vs.LA Galaxy - Bakersfield G021
 844330  Galway Downs  01:30 PM  09 E4 vs E2Pachuca Girls 2002-Miguel 3 vs.Foothill Storm0
 844319  Galway Downs  01:30 PM  05 F1 vs F2FC Long Beach G02 0 vs.Crescenta Valley SC G02 Navy0
 844335  Ryan Park  01:30 PM  01 J3 vs J1Aztecs FC G02 Premier Red 0 vs.Crown City United G2002 White2
 844336  Ryan Park  01:30 PM  02 J4 vs J2FC Heat G2002 BLUE 1 vs.Chelsea 02-G0
 844365  Galway Downs  03:10 PM  03 B3 vs B1GVFC Sylmar FC 0 vs.San Diego SC G2002 Academy Navy10
 844366  Galway Downs  03:10 PM  04 B4 vs B2Legends FC Girls North G02 FC 0 vs.LA Bulls G022
 844323  Galway Downs  03:20 PM  08 G3 vs G1Downey FC Crushers - G2002 5 vs.Vista Storm SC - G2002 Black0
 844324  Galway Downs  03:20 PM  09 G4 vs G2LIVERPOOL SC - G2002 CHILCZUK 1 vs.LAGCV G02 Red3
 844359  Galway Downs  04:20 PM  01 H3 vs H1Valley United - Ollivierre 2 vs.Fallbrook Villa FC G20022
 844360  Galway Downs  04:20 PM  02 H4 vs H2Riverside MGFM Breakaway 1 vs.Downey FC - G20023
 844355  Galway Downs  05:00 PM  03 C1 vs C2Freedom Futbol Club - 01 - G2002 West 0 vs.Madrid G02 North4
 844356  Galway Downs  05:00 PM  04 C3 vs C4CDA FC Slammers HB Girls Marietti 1F vs.FC Premier G2002 - Maisterra
Forfeited Game
0

Round of 16 - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 797200  Lancaster NSC  08:00 AM  33 Atlante SD Machine Soccer 4 vs.Downey FC Crushers - G20020
 797201  Lancaster NSC  08:00 AM  34 LA Bulls G02 2
- 3PK  
vs.Madrid G02 North2
- 1PK
 797202  Lancaster NSC  10:00 AM  33 AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE 1 vs.San Diego SC G2002 Academy Navy0
 797203  Lancaster NSC  10:00 AM  34 BF310 G2002 MPK 3 vs.CPL-Capo FC G022
 797204  Lancaster NSC  12:00 PM  33 Bakersfield Legacy - G2002 Cerna 5 vs.FC Heat G2002 BLUE3
 797205  Lancaster NSC  12:00 PM  34 LAGCV G02 Red 4 vs.LA Galaxy - Bakersfield G020
 797206  Lancaster NSC  02:00 PM  33 Downey FC - G2002 3 vs.SVYSL- Premier - G2002-Corugedo0
 797207  Lancaster NSC  02:00 PM  34 Crown City United G2002 White 2 vs.CDA FC Slammers HB Girls Marietti1

Quarter Final - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 797208  Lancaster NSC  08:00 AM  33 Atlante SD Machine Soccer 1 vs.LA Bulls G022
 797209  Lancaster NSC  08:00 AM  34 AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE 2 vs.BF310 G2002 MPK1
 797210  Lancaster NSC  10:00 AM  33 Bakersfield Legacy - G2002 Cerna 5 vs.LAGCV G02 Red2
 797211  Lancaster NSC  10:00 AM  34 Downey FC - G2002 1 vs.Crown City United G2002 White0

Semi-Final - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 797212  Lancaster NSC  01:30 PM  33 LA Bulls G02 3 vs.AYSO Rancho Conejo - G2002-BLUE0
 797213  Lancaster NSC  03:00 PM  34 Bakersfield Legacy - G2002 Cerna 1
- 2PK  
vs.Downey FC - G20021
- 4PK

Final - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 797214  Silverlakes Complex  01:00 PM  16 LA Bulls G02 0 vs.Downey FC - G20021