Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2018 Cal South State Cup Governors Olders
Team Schedules - Boys 2002/16U Governors
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://cysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=26F5D78B-6FF8-493B-A064-06D0B8E0CCAF&tournamentguid=7C49664E-D07E-4759-B612-E5E39A878FDE&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket Ladder Display Round of 32 Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E F G H I J K L M      




Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 6 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A1 : PYSL Blast SC - Kelly B20023xx3 2  1  3  0  0 0
 A2 : Necaxa Pomona City FC0xx0 -2  3  1  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B2 : CalElite SC - B0233x6 6  0  9  2  0 0
 B1 : P.D.S.C. - B200203x3 -1  2  1  1  0 0
 B3 : United HDC - VV - B0200x0 -5  8  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C1 : Legacy FC - B20023137 5  1  6  2  0 0
 C2 : La Jolla IMPACT SELECT - B2002 Coach Victor Zende1304 -1  3  2  1  0 0
 C4 : Rangers SC - B2002 White0033 -1  4  3  1  0 1
 C3 : Arsenal FC South Academy II1102 -3  5  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D1 : FRAM B02-FC Holland3339 10  1  12  2  0 0
 D2 : Triunfo FC -B2002-RED0336 -1  3  2  2  0 0
 D3 : Real So Cal-SCV - B2002 B3003 -3  6  3  0  0 0
 D4 : Riverside MGFM United0000 -6  8  1  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 E3 : UNITED T C BLACK MEXIA - B20021337 2  3  5  1  0 0
 E4 : PSC Lakewood3306 1  2  3  1  0 0
 E2 : Slammers FC B02 IT1012 -1  4  3  0  0 0
 E1 : Vista Storm SC - B2002 Red0011 -2  7  5  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- F 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 F1 : HDFC - B2002 - Blue3137 3  6  9  0  0 0
 F2 : Capo FC - B023306 6  4  10  1  0 0
 F3 : Palmdale Thunder Soccer0134 -3  7  4  1  0 0
 F4 : Matrix B02 SE Blu0000 -6  8  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- G 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 G1 : New Image B.U - B20023339 11  1  19  2  0 0
 G4 : Celtic Harps B020336 4  5  10  1  0 0
 G3 : Simi Valley S. C. Eclipse Blue3003 -3  13  6  0  0 1
 G2 : United Futbol Club - B2002 White0000 -12  17  1  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- H 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 H1 : Milan Academy West Black 023137 3  2  5  0  0 2
 H3 : UIFC Intek3306 5  2  16  2  0 1
 H2 : Beach FC SB B02 N.Lopez0033 0  7  9  0  0 0
 H4 : LAGCV B02 Blue0101 -8  21  2  0  0 1

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- I 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 I2 : Atlante SD Trinity31x4 2  3  5  0  0 0
 I3 : CSC B-2002 - White03x3 2  4  6  0  0 0
 I1 : extreme Soccer Club Black10x1 -4  7  3  0  0 1

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- J 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 J3 : Matrix B02 MM3306 1  6  7  0  0 0
 J1 : SMUFC B2002 White1135 2  1  3  1  0 0
 J2 : C.C. Condors B021034 3  3  7  0  0 0
 J4 : Greater Long Beach Soccer Club - 0479 - B20020101 -6  12  5  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- K 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 K1 : Strikers FC North B02 White HM3317 5  4  10  0  0 0
 K3 : ASA BU16 Espinoza3317 4  4  8  0  0 0
 K4 : IE SURF B02 SALOMON0011 -3  5  2  0  0 0
 K2 : LAGSD B02 White-Sherwood0011 -6  9  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- L 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 L1 : Pumas L.H. - 01 - B20023339 10  2  12  1  0 0
 L3 : San Diego SC B2002 White3036 2  5  8  1  0 0
 L4 : SVYSL- Premier - B2002-A.Eisenberg0101 -5  8  3  0  0 1
 L2 : 2002 LA Premier FC Black0101 -7  11  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- M 1  2  3  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 M1 : Atlante SD R Briseno3339 9  3  19  0  0 0
 M3 : California Rush B02 Azul1304 0  5  5  0  0 0
 M4 : Inter-America Velocity F. C.1034 0  8  9  1  0 0
 M2 : San Diego SC B2002 Black0000 -9  19  2  0  0 0

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347087  Galway Downs  08:00 AM  03 B3 vs B2United HDC - VV - B02 0 vs.CalElite SC - B027
 347132  Ryan Park  08:00 AM  06 L1 vs L4Pumas L.H. - 01 - B2002 5 vs.SVYSL- Premier - B2002-A.Eisenberg1
 347133  Ryan Park  08:00 AM  07 L2 vs L32002 LA Premier FC Black 1 vs.San Diego SC B2002 White6
 347144  Lancaster NSC  08:15 AM  30 E1 vs E4Vista Storm SC - B2002 Red 1 vs.PSC Lakewood2
 347145  Lancaster NSC  08:15 AM  31 E2 vs E3Slammers FC B02 IT 1 vs.UNITED T C BLACK MEXIA - B20021
 347108  Lancaster NSC  09:40 AM  28 C1 vs C4Legacy FC - B2002 3 vs.Rangers SC - B2002 White0
 347109  Lancaster NSC  09:40 AM  29 C2 vs C3La Jolla IMPACT SELECT - B2002 Coach Victor Zendejas 1 vs.Arsenal FC South Academy II1
 347125  Lancaster NSC  09:40 AM  32 I2 vs I3Atlante SD Trinity 3 vs.CSC B-2002 - White1
 347096  Lancaster NSC  09:55 AM  30 F1 vs F4HDFC - B2002 - Blue 3 vs.Matrix B02 SE Blu1
 347097  Lancaster NSC  09:55 AM  31 F2 vs F3Capo FC - B02 4 vs.Palmdale Thunder Soccer0
 347154  Lancaster NSC  11:20 AM  32 H1 vs H2Milan Academy West Black 02 3 vs.Beach FC SB B02 N.Lopez1
 347138  Lancaster NSC  11:35 AM  30 G1 vs G4New Image B.U - B2002 4 vs.Celtic Harps B021
 347139  Lancaster NSC  11:35 AM  31 G2 vs G3United Futbol Club - B2002 White 1 vs.Simi Valley S. C. Eclipse Blue5
 347155  Lancaster NSC  01:00 PM  32 H3 vs H4UIFC Intek 13 vs.LAGCV B02 Blue0
 347134  Ryan Park  01:00 PM  06 L3 vs L1San Diego SC B2002 White 1 vs.Pumas L.H. - 01 - B20024
 347135  Ryan Park  01:00 PM  07 L4 vs L2SVYSL- Premier - B2002-A.Eisenberg 2 vs.2002 LA Premier FC Black2
 347146  Lancaster NSC  01:15 PM  30 E3 vs E1UNITED T C BLACK MEXIA - B2002 3 vs.Vista Storm SC - B2002 Red2
 347147  Lancaster NSC  01:15 PM  31 E4 vs E2PSC Lakewood 1 vs.Slammers FC B02 IT0
 347089  Galway Downs  02:00 PM  04 B2 vs B1CalElite SC - B02 2 vs.P.D.S.C. - B20020
 347110  Lancaster NSC  02:40 PM  28 C3 vs C1Arsenal FC South Academy II 1 vs.Legacy FC - B20021
 347111  Lancaster NSC  02:40 PM  29 C4 vs C2Rangers SC - B2002 White 0 vs.La Jolla IMPACT SELECT - B2002 Coach Victor Zendejas1
 347118  Lancaster NSC  02:40 PM  32 J1 vs J2SMUFC B2002 White 0 vs.C.C. Condors B020
 347098  Lancaster NSC  02:55 PM  30 F3 vs F1Palmdale Thunder Soccer 3 vs.HDFC - B2002 - Blue3
 347099  Lancaster NSC  02:55 PM  31 F4 vs F2Matrix B02 SE Blu 1 vs.Capo FC - B024
 347106  Ryan Park  04:00 PM  04 K1 vs K2Strikers FC North B02 White HM 6 vs.LAGSD B02 White-Sherwood1
 347107  Ryan Park  04:00 PM  03 K3 vs K4ASA BU16 Espinoza 3 vs.IE SURF B02 SALOMON1
 347094  Ryan Park  04:00 PM  01 M1 vs M2Atlante SD R Briseno 11 vs.San Diego SC B2002 Black1
 347095  Ryan Park  04:00 PM  02 M3 vs M4California Rush B02 Azul 2 vs.Inter-America Velocity F. C.2
 347130  Lancaster NSC  04:20 PM  28 D1 vs D2FRAM B02-FC Holland 3 vs.Triunfo FC -B2002-RED0
 347131  Lancaster NSC  04:20 PM  29 D3 vs D4Real So Cal-SCV - B2002 B 2 vs.Riverside MGFM United1
 347119  Lancaster NSC  04:20 PM  32 J3 vs J4Matrix B02 MM 5 vs.Greater Long Beach Soccer Club - 0479 - B20023
 347140  Lancaster NSC  04:35 PM  30 G3 vs G1Simi Valley S. C. Eclipse Blue 0 vs.New Image B.U - B20028
 347141  Lancaster NSC  04:35 PM  31 G4 vs G2Celtic Harps B02 5 vs.United Futbol Club - B2002 White0

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347100  Lancaster NSC  08:00 AM  32 F1 vs F2HDFC - B2002 - Blue 3 vs.Capo FC - B022
 347102  Ryan Park  08:00 AM  05 K1 vs K4Strikers FC North B02 White HM 2 vs.IE SURF B02 SALOMON1
 347103  Ryan Park  08:00 AM  06 K2 vs K3LAGSD B02 White-Sherwood 1 vs.ASA BU16 Espinoza3
 347150  Lancaster NSC  08:15 AM  30 H1 vs H4Milan Academy West Black 02 0 vs.LAGCV B02 Blue0
 347151  Lancaster NSC  08:15 AM  31 H2 vs H3Beach FC SB B02 N.Lopez 0 vs.UIFC Intek2
 347126  Lancaster NSC  09:40 AM  28 D1 vs D4FRAM B02-FC Holland 5 vs.Riverside MGFM United0
 347127  Lancaster NSC  09:40 AM  29 D2 vs D3Triunfo FC -B2002-RED 1 vs.Real So Cal-SCV - B2002 B0
 347101  Lancaster NSC  09:40 AM  32 F3 vs F4Palmdale Thunder Soccer 1 vs.Matrix B02 SE Blu0
 347090  Ryan Park  09:40 AM  05 M1 vs M4Atlante SD R Briseno 6 vs.Inter-America Velocity F. C.1
 347091  Ryan Park  09:40 AM  06 M2 vs M3San Diego SC B2002 Black 1 vs.California Rush B02 Azul2
 347121  Lancaster NSC  09:55 AM  31 I1 vs I2extreme Soccer Club Black 2 vs.Atlante SD Trinity2
 347149  Lancaster NSC  11:20 AM  32 E3 vs E4UNITED T C BLACK MEXIA - B2002 1 vs.PSC Lakewood0
 347136  Ryan Park  11:20 AM  04 L1 vs L2Pumas L.H. - 01 - B2002 3 vs.2002 LA Premier FC Black0
 347137  Ryan Park  11:20 AM  03 L3 vs L4San Diego SC B2002 White 1 vs.SVYSL- Premier - B2002-A.Eisenberg0
 347114  Lancaster NSC  11:35 AM  30 J1 vs J4SMUFC B2002 White 1 vs.Greater Long Beach Soccer Club - 0479 - B20021
 347115  Lancaster NSC  11:35 AM  31 J2 vs J3C.C. Condors B02 1 vs.Matrix B02 MM2
 347085  Galway Downs  12:00 PM  03 A1 vs A2PYSL Blast SC - Kelly B2002 3 vs.Necaxa Pomona City FC1
 347088  Galway Downs  12:00 PM  04 B1 vs B3P.D.S.C. - B2002 1 vs.United HDC - VV - B020
 347148  Lancaster NSC  01:00 PM  32 E1 vs E2Vista Storm SC - B2002 Red 2 vs.Slammers FC B02 IT2
 347104  Ryan Park  01:00 PM  05 K3 vs K1ASA BU16 Espinoza 2 vs.Strikers FC North B02 White HM2
 347105  Ryan Park  01:00 PM  06 K4 vs K2IE SURF B02 SALOMON 0 vs.LAGSD B02 White-Sherwood0
 347152  Lancaster NSC  01:15 PM  30 H3 vs H1UIFC Intek 1 vs.Milan Academy West Black 022
 347153  Lancaster NSC  01:15 PM  31 H4 vs H2LAGCV B02 Blue 2 vs.Beach FC SB B02 N.Lopez8
 347128  Lancaster NSC  02:40 PM  28 D3 vs D1Real So Cal-SCV - B2002 B 1 vs.FRAM B02-FC Holland4
 347129  Lancaster NSC  02:40 PM  29 D4 vs D2Riverside MGFM United 0 vs.Triunfo FC -B2002-RED1
 347142  Lancaster NSC  02:40 PM  32 G1 vs G2New Image B.U - B2002 7 vs.United Futbol Club - B2002 White0
 347092  Ryan Park  02:40 PM  05 M3 vs M1California Rush B02 Azul 1 vs.Atlante SD R Briseno2
 347093  Ryan Park  02:40 PM  06 M4 vs M2Inter-America Velocity F. C. 6 vs.San Diego SC B2002 Black0
 347123  Lancaster NSC  02:55 PM  31 I3 vs I1CSC B-2002 - White 5 vs.extreme Soccer Club Black1
 347112  Lancaster NSC  04:20 PM  28 C1 vs C2Legacy FC - B2002 2 vs.La Jolla IMPACT SELECT - B2002 Coach Victor Zendejas0
 347113  Lancaster NSC  04:20 PM  29 C3 vs C4Arsenal FC South Academy II 0 vs.Rangers SC - B2002 White3
 347143  Lancaster NSC  04:20 PM  32 G3 vs G4Simi Valley S. C. Eclipse Blue 1 vs.Celtic Harps B024
 347116  Lancaster NSC  04:35 PM  30 J3 vs J1Matrix B02 MM 0 vs.SMUFC B2002 White2
 347117  Lancaster NSC  04:35 PM  31 J4 vs J2Greater Long Beach Soccer Club - 0479 - B2002 1 vs.C.C. Condors B026

Round of 32 - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 345811  Galway Downs  08:00 AM  07 PYSL Blast SC - Kelly B2002 1 vs.Real So Cal-SCV - B2002 B0
 345815  Galway Downs  08:00 AM  08 FRAM B02-FC Holland 0 vs.C.C. Condors B021
 345819  Galway Downs  08:00 AM  09 Milan Academy West Black 02 0 vs.Rangers SC - B2002 White1
 345823  Galway Downs  08:00 AM  10 Strikers FC North B02 White HM 4 vs.Necaxa Pomona City FC3
 345816  Galway Downs  10:00 AM  08 UNITED T C BLACK MEXIA - B2002 2
- 4PK  
vs.SMUFC B2002 White2
- 5PK
 345824  Galway Downs  10:00 AM  10 Pumas L.H. - 01 - B2002 2 vs.Celtic Harps B020
 345820  Galway Downs  10:00 AM  09 Capo FC - B02 2 vs.La Jolla IMPACT SELECT - B2002 Coach Victor Zendejas0
 345812  Galway Downs  10:00 AM  07 CSC B-2002 - White 1 vs.San Diego SC B2002 White0
 345813  Galway Downs  12:00 PM  07 CalElite SC - B02 1 vs.UIFC Intek4
 345817  Galway Downs  12:00 PM  08 HDFC - B2002 - Blue 4 vs.ASA BU16 Espinoza2
 345821  Galway Downs  12:00 PM  09 Atlante SD Trinity 0 vs.Triunfo FC -B2002-RED1
 345825  Galway Downs  12:00 PM  10 PSC Lakewood 1 vs.P.D.S.C. - B20022
 345814  Galway Downs  02:00 PM  07 Legacy FC - B2002 3 vs.California Rush B02 Azul1
 345818  Galway Downs  02:00 PM  08 New Image B.U - B2002 3 vs.Palmdale Thunder Soccer0
 345822  Galway Downs  02:00 PM  09 Matrix B02 MM 0 vs.Inter-America Velocity F. C.1
 345826  Galway Downs  02:00 PM  10 Atlante SD R Briseno 8 vs.Beach FC SB B02 N.Lopez0

Round of 16 - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 345827  Galway Downs  08:00 AM  11 PYSL Blast SC - Kelly B2002 3 vs.CSC B-2002 - White2
 345828  Galway Downs  08:00 AM  08 UIFC Intek 4 vs.Legacy FC - B20022
 345829  Galway Downs  08:00 AM  12 C.C. Condors B02 2 vs.SMUFC B2002 White1
 345830  Galway Downs  08:00 AM  10 HDFC - B2002 - Blue 1 vs.New Image B.U - B20024
 345831  Galway Downs  10:00 AM  11 Rangers SC - B2002 White 0 vs.Capo FC - B021
 345832  Galway Downs  10:00 AM  08 Triunfo FC -B2002-RED 0 vs.Inter-America Velocity F. C.1
 345833  Galway Downs  10:00 AM  12 Strikers FC North B02 White HM 1 vs.Pumas L.H. - 01 - B20028
 345834  Galway Downs  10:00 AM  10 P.D.S.C. - B2002 1
- 5PK  
vs.Atlante SD R Briseno1
- 4PK

Quarter Final - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 345835  Galway Downs  01:00 PM  11 PYSL Blast SC - Kelly B2002 1 vs.UIFC Intek2
 345836  Galway Downs  01:00 PM  08 C.C. Condors B02 2 vs.New Image B.U - B20025
 345837  Galway Downs  03:00 PM  11 Capo FC - B02 1 vs.Inter-America Velocity F. C.0
 345838  Galway Downs  03:00 PM  08 Pumas L.H. - 01 - B2002 3 vs.P.D.S.C. - B20020

Semi-Final - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 345839  Silverlakes Complex  10:30 AM  11 UIFC Intek 3 vs.New Image B.U - B20021
 345840  Silverlakes Complex  10:30 AM  12 Capo FC - B02 0 vs.Pumas L.H. - 01 - B20022

Final - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 345841  Silverlakes Complex  11:00 AM  11 UIFC Intek 2 vs.Pumas L.H. - 01 - B20021






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.